Aktualności Aktualności

Pierwsi "Pomocnicy Leśnika" w Nadleśnictwie Krzeszowice

Pierwszymi „Pomocnikami leśnika” zostali uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, którzy leśne ścieżki edukacyjne odwiedzali ze swoim wychowawcą Panią Bożeną Wojtaszek.

Leśne ścieżki edukacyjne „Zostań pomocnikiem leśnika” dają możliwość samodzielnego poznania lasu i pracy leśnika poprzez wykonywanie zadań podczas spaceru po ścieżce. Atrakcyjna forma warsztatowa sprawia, że dzieci aktywnie i z zaangażowaniem zdobywają leśną i przyrodniczą wiedzę. Mogą spędzić czas w lesie, dotknąć go, poczuć, sprawdzić naukę w rzeczywistości, poszukać odpowiedzi, uczyć się poprzez doświadczanie. A w nagrodę za pracę przy rozwiązywaniu zadań zlokalizowanych na ścieżce i opisanych w zeszytach edukacyjnych otrzymać: Odznakę pomocnika leśnika, Certyfikat i atrakcyjne nagrody.

Dzieci z trzech klas Szkoły Podstawowej w Bolechowicach – I a, I b i II a - pod opieką swoich nauczycieli odwiedziły ścieżki „Pomocnik leśnika”. Wszyscy otrzymali Certyfikaty i upominki od leśników podczas uroczystości związanych z zakończeniem roku szkolnego.

Uczniowie, którzy byli na dwóch ścieżkach – w Nadleśnictwie Krzeszowice i Niepołomice - zostali wyróżnieni odznaką Pomocnika leśnika i obdarowani specjalnymi prezentami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom. Szczególnie słowa uznania kierujemy do pierwszych Pomocników Leśnika.

Cieszymy się, że odwiedzacie lasy i czerpiecie radość z leśnych przygód.

Zapraszamy kolejnych Zdobywców do lasu!

Szczegóły dotyczące projektu „Zostań pomocnikiem leśnika” – lokalizacje ścieżek, zeszyty edukacyjne, założenia programu znajdziecie Państwo na stronie:

http://www.pomocniklesnika.pl