Asset Publisher Asset Publisher

Sprzedaż drewna

Sprzedaż drewna w Nadleśnictwie Krzeszowice

Drewno pozyskane i sprzedawane w Nadleśnictwie Krzeszowice pochodzi z lasów o prawidłowo i racjonalnie prowadzonej gospodarce leśnej zgodnej z międzynarodowymi standardami:

  • PEFC - Certyfikat Gospodarki Leśnej PEFC PL 1003:2012v.2, Trwałe i zrównoważone zagospodarowanie lasów na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Nr PL23/00000292  wystawiony przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

Sprzedaż detaliczna drewna prowadzona jest w leśnictwach (dane teleadresowe znajdują się w zakładce 'Kontakt') zgodnie z poniższym wykazem:

Leśnictwo

Dzień tygodnia

Godziny

Alwernia

wtorek

7-9

Brodła

wtorek

8-10

Dubie

środa, czwartek

8-10

Białka

środa

7:30-9:30

Tenczynek

wtorek

7:30-10

Kopce

środa

7-9

Zabierzów

wtorek, czwartek

8-10

W biurze nadleśnictwa, w sprawach związanych z organizacją spedycji drewna  informacji udziela p. Kamila Świętek-Biedak (nr tel. 696 493 060) . W sprawach dotyczących faktur za drewno i stanu zaliczek informacji udziela p. Barbara Barnaś (nr tel. 530 383 830).

W załączniku do pobrania Warunki sprzedaży detalicznej drewna w Nadleśnictwie Krzeszowice oraz aktualny cennik sprzedaży detalicznej.

Planowana w 2024 r. ilość drewna przeznaczonego do sprzedaży detalicznej w Nadleśnictwie Krzeszowice:  8890 m

Pozostało do sprzedaży:

miesiąc

ilość sprzedana / planowana do sprzedaży

styczeń

349

luty

834

marzec

1216

kwiecień

722

maj

722

czerwiec

721

lipiec

721

sierpień

721

wrzesień

721

październik

721

listopad

721

grudzień

721

RAZEM

8890

Data aktualizacji: 09.04.2024 r.

 


Sprzedaż choinek i sadzonek

Nadleśnictwo Krzeszowice produkuje materiał sadzeniowy w szkółce otwartej w leśnictwie Brodła. Sadzonki produkowane są na potrzeby Lasów Państwowych oraz odbiorców prywatnych.

Sprzedaż sadzonek prowadzona jest bezpośrednio w gospodarstwie szkółkarskim od poniedziałku do piątku w godzinach 800-1200. Wskazane jest wcześniejsze telefoniczne ustalenie z leśniczym. Szkółka leśna położona jest przy drodze nr 780 między Alwernią a Liszkami. Sadzonki z odkrytym systemem korzeniowym sprzedawane są w partiach po 10 sztuk. Wysokości sadzonek od 10 do 80 cm, w zależności od wieku i gatunku.

Wykaz dostępnych gatunków w cenniku.

Informację nt. dostępnego asortymentu można uzyskać u leśniczego szkółkarza p. Krzysztofa Smagi nr tel. 606 809 108.


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Warsztaty terenowe "Zrozumieć Las - czym zajmuje się leśnik"

Warsztaty terenowe "Zrozumieć Las - czym zajmuje się leśnik"

W dniu 8 listopada 2017 r. w lasach Nadleśnictwa Krzeszowice, leśnictwa Brodła oraz na terenie szkółki leśnej odbyła się I sesja warsztatów leśnych dla dziennikarzy, urzędników, samorządowców i nauczycieli. Jest to przedsięwzięcie o charakterze promocyjno- edukacyjnym zorganizowane w ramach kampanii „Lasy Państwowe. Zapraszamy – Las dobre sąsiedztwo” pod nazwą „Zrozumieć las – czym zajmuje się leśnik”.

Pierwszą pilotażową sesję zorganizowało Nadleśnictwo Krzeszowice we współpracy z Nadleśnictwem Miechów i wsparciem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. W zajęciach wzięło udział 18 osób w tym: przedstawiciele lokalnych mediów (czasopisma: „Przełom”, „Gazeta Miechowska”), TVP O/Kraków, przedstawiciele samorządów, radni, urzędnicy szczebla gminnego i powiatowego, nauczyciele oraz przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Głównym celem warsztatów było pokazanie pracy leśników w terenie (leśniczego, podleśniczego, pracowników zakładów usług leśnych) związanej z użytkowaniem lasu (ścinka i zrywka drewna), gospodarką drewnem (odbiórka i spedycja drewna) wykorzystującej nowoczesne technologie i maszyny (harwester, forwarder, rejestrator leśniczego i aplikacje użytkowe). Podczas zajęć przedstawiono szerokie wykorzystanie drewna jako naturalnego i odnawialnego surowca, pozyskiwanego z lasu w sposób nie zagrażający przyrodzie, zwrócono uwagę na aspekt gospodarczy związany z przetwórstwem drewna ( zatrudnienie w przemyśle drzewnym, wartość produkcji i eksportu) oraz łatwość utylizacji odpadów drzewnych. W programie warsztatów była również samodzielna budowa przez uczestników zajęć pokazowego domu z bali drewnianych, jako przykład jednego z głównych zastosowań drewna.

 

Relacja z II sesji warsztatów, która odbyła się na terenie Nadleśnictwa Miechów dostępna jest pod poniższym adresem:

 

 

http://www.miechow.krakow.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/ii-sesja-projektu-zrozumiec-las-czym-zajmuje-sie-lesnik-